Państwa
Szukaj
Słowo kluczowe
Transport:
Ważne linki
Turkmenistan - Uzbekistan - Tadzykistan 2018

Symbol oferty: 1656/1719
Państwo: Turkmenistan
Region: Aszchabat
Miasto: Aszchabat
Transport: Samolot, Pociąg, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa
Wyżywienie: śniadanie, Kolacja, Wg programu
Zakwaterowanie: Hotel, Kwatera prywatna, Inne
Wyposażenie:
    Brak informacji
świadczenia:
TERMINY: 18.04 – 02.05.2018*; 06.06 – 20.06.2018; 23.08 – 08.09.2018*; 12.09 – 26.09.2018; *wysoki sezon – dopłata 670 PLN + 130 USD. CENA: 5 870 PLN + 1 960 USD; I rata: 800 PLN płatne przy zapisie; II rata: 5 870 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata); III rata: 1 960 USD płatne u kontrahenta na miejscu CENA ZAWIERA: - przelot Warszawa - Istambuł - Aszchabad, Duszanbe - Istambuł - Warszawa - zakwaterowanie: hotele 3*- 4* pokoje dwuosobowe z łazienkami; 7. dnia jurty wieloosobowe oraz w Sary Village kwatery prywatne, 3. dnia nocleg w namiotach; - wyżywienie: śniadania i kolacje oraz obiady/pikniki według programu; - transport autobusami i mikrobusami, przejazd pociągiem na trasie: Urgencz – Buchara oraz Samarkanda - Taszkent; - opiekę polskiego pilota na całej trasie; - opiekę anglojęzycznych przewodników na miejscu; - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) CENA NIE ZAWIERA: - opłat lotniskowych i biletów wstępów: 130 USD; - opłat wizowych i tax do Uzbekistanu, Turkmenistanu i Tadżykistanu: ok. 250 USD; -zwyczajowych napiwków: 50 USD; - opłat za fotografowanie i filmowanie; - dopłaty do pokoju 1-osobowego: 350 USD (za wyjątkiem noclegu w jurtach oraz w kwaterach prywatnych)
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-ASB, DYU-WAW
OPIS:
TURKMENISTAN -UZBEKISTAN - TADŻYKISTAN
Serce Azji
DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Istambułu. Przerwa tranzytowa. Wylot do Aszchabadu.

DZIEŃ 2:
Przylot do Aszchabadu.. Transport do hotelu. Odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie Aszchabadu (z j. perskiego - Miasto Miłości) - największego miasta Turkmenistanu. Przez wieki gościło ono kupców wędrujących w karawanach jedwabnym szlakiem dopóki Mongołowie doszczętnie nie zniszczyli miasta w XIII w. Wizyta w Muzeum Historycznym, w którym znajdują się m.in. pozostałości dawnego imperium Partów sprzed ponad 2 tys. lat. Dalsze zwiedzanie atrakcji miasta - Łuku Neutralności, Parku Niepodległości, mauzoleum i meczetu Turkmenbaszy - byłego prezydenta Turkmenistanu Saparmyrata Nyyazowa, który zaczął tytułować się Turkmenbaszy, czyli -przywódca Turkmenów”. Przejazd do stanowiska archeologicznego nieopodal Aszchabadu - Starej Nisy. Podziwianie zachowanych ruin starożytnego miasta Partów. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd do -gazowych kraterów” w Derweze (ok. 270 km). Geolodzy w roku 1971 podczas wiercenia znaleźli tam złoża gazu. Podłoże, na którym wybudowana była platforma wiertnicza zapadło się. Żeby uniknąć katastrofy i ujścia trujących gazów zdecydowano się wypalić gaz, który jednak pali się do dziś. Po drodze piknik. Podziwianie tzw. -wodnego” krateru (na dnie którego możemy zobaczyć pewnego rodzaju masę w niesamowicie turkusowym odcieniu) i -glinianego’’ krateru. Kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach na pustyni Kara-kum w pobliżu płonących -Wrót do piekła”.

DZIEŃ 4:
Bardzo wcześnie po śniadaniu wyjazd do Kunia - Urgencz ( ok. 270 km), jednego z najstarszych miast na terytorium Turkmenistanu i całej Środkowej Azji (lista UNESCO). Wizyta w mauzoleum Turabek Khanum z XIV w., które zostało odrestaurowane w latach dziewięćdziesiątych; mauzoleum Najmeddin Kubra ( XII- XIV w.), minaret Kutlung Temir ( 60 m wysokości). Warto też obejrzeć mauzoleum Arslana II. Przejazd do Shovot przejścia granicznego z Uzbekistanem (110 km). Spotkanie z przewodnikiem uzbeckim. Przejazd do Chiwy (ok. 80 km) - niewielkiego miasta -jedwabnego szlaku”, leżącego w delcie rzeki Amu-darii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Otwarci na nowe wrażenia wyruszamy wcześnie po śniadaniu na wędrówkę po mieście. Zwiedzanie starego miasta otoczonego murami obronnymi z XVI w., w obrębie których znajduje się liczące 2,5 tys. lat stare miasto Iczan-Kala, ( lista UNESCO). Odwiedziny w starej cytadeli Kunya-Ark i mauzoleum Pachlwan-Mahmud oraz meczecie Dżuma (X w.). Zwiedzamy także medresy Allskuli-Chana i Shirgazi-Chana oraz pałac Tasz Chauli. Obiad w jednej z lokalnych restauracji.
Późnym wieczorem przejazd do Urgenczu na dworzec kolejowy (30 km). Nocny przejazd pociągiem do Buchary.

DZIEŃ 6:
Lekkie śniadanie. Przyjazd w godzinach przedpołudniowych do Buchary. Spotkanie z miastem rozpoczyna się od zespołu architektonicznego Liabi Hauz (XVI/XVII w.) składającego się z największej w tej części Azji medresy Kukeldasz oraz medresy i meczetu Nadir Diwan Begi. Wizyta w pobliskich bliźniaczych medresach Uług Bega (XV w.) i Abdul Aziz Khana (XVII w.). Oglądanie z zewnątrz meczetu Bolo-Hauz, a następnie przejazd i zwiedzanie - Czaszma-Ajub (Źródła Hioba) oraz Mauzoleum Samanidów z X w., uznanego za -Perłę Orientu”. Okazja do zakupu pamiątek na bazarach. Podziwianie medresy Czor Minor (XIX w.) z jej czterema malowniczymi minaretami. Kolacja w uzbeckim domostwie oraz nauka wykonania narodowej potrawy -płow”. Nocleg.


DZIEŃ 7:
Po śniadaniu zwiedzanie cytadeli Ark, tysiącletniej rezydencji władców Buchary, a obecnie siedziby Muzeum Historyczno - Etnograficznego. Spacer na Plac Poi-Kalian, z minaretem z XII w., meczetem Kalian oraz medresą Miri Arab z XVI w. Wizyta w tradycyjnym domu kupieckim i pokaz strojów uzbeckich. Następnie wycieczka w okolice Buchary do letniej rezydencji emirów - pałacu Mokhi-Khosa (4 km). Po południu przejazd do obozowiska na stepie. Po drodze wizyta w rodzinnym atelier ceramiki w Giżduvan (patronat UNESCO), słynącym z wielowiekowej tradycji i specjalnej ornamentyki łączącej wzory florystyczne z geometrycznymi. Odpoczynek przy herbacie. Po przyjeździe do obozowiska zakwaterowanie w kilkuosobowych jurtach. Po kolacji, przy ognisku słuchanie pieśni akyna - kazachskiego pieśniarza ludowego. Nocleg.

DZIEŃ 8:
Po śniadaniu wczesnym rankiem przejażdżka na wielbłądach po okolicy. Przejazd nad pobliskie jezioro Ajdarkul. Następnie wyruszamy w trasę do Samarkandy. Po drodze zwiedzanie Nuraty, małej miejscowości położonej u podnóża gór, znanej ze źródła o uzdrawiających właściwościach oraz ruin twierdzy Aleksandra Macedońskiego. Obiad w uzbeckim domostwie. Po przyjeździe do Samarkandy - kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy imperium Timura z XIV/XV w. rozpoczyna się od najpiękniejszego zespołu architektonicznego Środkowej Azji - placu Registan z jego trzema medresami - Uług Bega i Szer Dor oraz Tilla Kori. Wizyta w imponującym swymi rozmiarami meczecie Bibi Chanym, noszącym imię żony Timura oraz spacer po pobliskim bazarze Siab, zawsze pełnym życia i kolorów. Zwiedzanie cennej nekropolii Shakhi-Zinda, tysiącletniego zespołu architektonicznego z najważniejszym grobowcem kuzyna Mahometa, uznawanego za ojca islamu w tej części Azji. Dalsze zwiedzanie zabytków starego miasta, które swój niezapomniany urok zyskało za panowania Uług Bega, wnuka Timura Wielkiego i astronoma, który wybudował słynne obserwatorium - obecnie cały kompleks znajduje się na liście UNESCO. Kolejnym zabytkiem jest mauzoleum Gur Emir, miejsce spoczynku członków dynastii Timurydów, ze wspaniałą turkusową kopułą. Po południu około 16-ej przejazd na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem -Afrosiab” do Taszkentu ( 2,15 h). Po przyjeździe kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:
Po śniadaniu wyruszamy za zwiedzanie Taszkientu. W starej części miasta zwiedzanie największej medresy wybudowanej w stylu niespotykanym dla krajów muzułmańskich, na zlecenie wezyra Kukeldasza. Odwiedziny w sercu miasta - na placu Imama. Zwiedzanie meczetu Tilla Shayh, medresy Barak Khana, która była centrum administracyjnym muftiego - oficjalnego przywódcy islamu w Uzbekistanie oraz w mauzoleum słynnego filozofa i poety Islamu Kafal Sashiego. Przejazd do placu Niepodległości, zwiedzanie z zewnątrz Teatru Opery i Baletu oraz placu Emira Timura. Po południu wyruszamy w kierunku przejścia granicznego z Tadżykistanem - -Oybek” (100 km). Po formalnościach wizowych przejazd do Chodżentu (70 km), drugiego po Duszanbe miasta tego kraju. Kolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11:
Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które rozwijało się wokół twierdzy wzniesionej przez Aleksandra Wielkiego. Wizyta w Muzeum Archeologicznym w twierdzy. Odwiedziny na jednym z największych bazarów Azji Środkowej - Pandżshanba. Następnie przejazd do wioski Sary Tag. Po drodze mijamy jezioro Iskandarkul o turkusowej wodzie - uznawane za jedną z największych atrakcji Tadżykistanu. Nazwa w języku tadżyckim oznacza Jezioro Aleksandra. Po przyjeździe zakwaterowanie w kwaterach prywatnych. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12:
Po śniadaniu czas na rekreację. Parogodzinny spacer brzegami rzeki Karakul - wokół której rozciągają się niezwykle malownicze widoki na pasma gór Fańskich. Piknik nad brzegiem rzeki. Powrót do wsi na kolację i nocleg.

DZIEŃ 13:
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Duszanbe, stolicy Tadżykistanu (150 km.). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie pozostałości fortecy Hissar (25 km), siedziby emirów do początków XX w. zniszczonej przez Armię Czerwoną oraz sąsiedniej starej medresy, gdzie znajdują się ciekawe eksponaty związane z codziennym życiem Tadżyków. Powrót do stolicy i wizyta w regionalnym Muzeum Historii i Sztuki Antycznej, dobrze ilustrującym dziedzictwo kulturowe Tadżykistanu. Spacer po centrum miasta, po drodze oglądamy m.in. pomniki Ismaila Samanidy twórcy państwa Samanidów w X w. oraz poety Rudakiego IX/X w. Ostatnie zakupy pamiątek na bazarze. Pożegnalna kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 15:
Przejazd na lotnisko, wylot do Istambułu. Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Polski. Przylot do Warszawy.

TERMINY:
18.04 - 02.05.2018*
06.06 - 20.06.2018
23.08 - 06.09.2018*
12.09 - 26.09.2018

*wysoki sezon - dopłata 670 PLN + 130 USD

CENA
5 870 PLN + 1 960 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 5 870 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 960 USD płatne u kontrahenta na miejscu

CENA ZAWIERA:
- przelot Warszawa - Istambuł - Aszchabad, Duszanbe - Istambuł - Warszawa
- zakwaterowanie - hotele 3*- 4* pokoje dwuosobowe z łazienkami; 7. dnia jurty wieloosobowe oraz w Sary Village kwatery prywatne, 3. dnia nocleg w namiotach
- wyżywienie - śniadania i kolacje oraz obiady/pikniki według programu
- transport autobusami i mikrobusami, przejazd pociągiem na trasie Urgencz - Buchara oraz Samarkanda - Taszkent
- opiekę polskiego pilota na całej trasie
- opiekę anglojęzycznych przewodników na miejscu
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- opłat lotniskowych i biletów wstępów 130 USD
- opłat wizowych i tax do Uzbekistanu, Turkmenistanu i Tadżykistanu ok. 250 USD
- zwyczajowych napiwków 50 USD
- opłat za fotografowanie i filmowanie
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 350 USD (za wyjątkiem noclegu w jurtach oraz w kwaterach prywatnych)


Atrakcje:
   
Turkmenistan - Uzbekistan - Tadzykistan 2018 Aszchabat Turkmenistan
Turkmenistan - Uzbekistan - Tadzykistan 2018 Aszchabat Turkmenistan

CENNIK
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od: 2018-04-18 do: 2018-05-02 15 katalogowa B 6540 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 2090 USD zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-06-06 do: 2018-06-20 15 katalogowa A 5870 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 960 USD ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-08-23 do: 2018-09-06 15 katalogowa B 6540 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 2090 USD zabiera ze sobą
od: 2018-09-12 do: 2018-09-26 15 katalogowa A 5870 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1960 USD zabiera ze soba
Bilety lotnicze | Prywatne przedszkole Krakow | Wyjazdy na narty | Wycieczki Włochy | Narty Francja | Wakacje Aszchabat